TEST

SENIOR LEADERSHIP TEAM

Ms J. Thomas - Headteacher
Mrs V. Rayner - Deputy Headteacher
Mrs R. Bardon - Assistant Headteacher
Mr A. Bell - Assistant Headteacher
Mrs N. Crawford - Assistant Headteacher
Mrs T. Edwards - Assistant Headteacher
Mr J. Parker - Assistant Headteacher
Miss N. Powell - Assistant Headteacher
Mrs D. Brunton - SENCO

YEAR GROUP LEADERS

Mrs E. Matthews - Year R Leader
Miss M. McBarron - Year 1 Leader
Miss N. Powell - Year 2 Leader
Mrs S. Agha - Year 3 Leader
Mr J. Parker - Year 4 Leader
Mrs R. Bardon - Year 5 Leader
Mr J. Kirkpatrick - Year 6 Leader

FOUNDATION STAGE CLASS TEACHERS

Mrs F. Wilkinson & Miss K. Joseph - Duckling Class
Miss E. Blunt - Hedgehog Class
Miss L. Chapman - Poppy Class
Miss J. Barton - Willow Class

KEY STAGE 1 CLASS TEACHERS

Mrs R. Wood - Cherry Class (Y1)
Miss M. McBarron - Rabbit Class (Y1)
Miss E. Higgins - Snowdrop Class (Y1)
Mr L. Kane - Wren Class (Y1)
Miss M. Pake - Daffodil Class (Y2)
Miss S. Cumiskey - Puffin Class (Y2)
Miss N. Powell -Squirrel Class (Y2)
Miss L. O’Donovan - Sycamore Class (Y2)

KEY STAGE 2 CLASS TEACHERS

Miss Y. Martin-Leggett - Beech Class (Y3)
Mrs J. Morris - Dolphin Class (Y3)
Mrs S. Agha - Robin Class (Y3)
Mr S. Kiley - Tulip Class (Y3)
Mr L. Rowlands - Badger Class (Y4)
Mr J. Parker - Bluebell Class (Y4)
Miss A. Erahdun - Elm Class (Y4)
Mrs L. Seath - Goldfinch Class (Y4)
Mrs F. Ahmed - Kingfisher Class (Y5)
Mrs R. Bardon - Maple Class (Y5)
Mrs N. Stephenson - Otter Class (Y5)
Mr M. Sowden - Snapdragon Class (Y5)
Mr A. Pontefract - Eagle Class (Y6)
Mr J. Dymock - Oak Class (Y6)
Mr J. Kirkpatrick - Orchid Class (Y6)
Mr A. Bell - Wolf - Class (Y6)

OTHER TEACHING STAFF

Mrs L. Kane
Miss E. Krstic
Mrs A. MacLean
Miss N. Perera

GRADUATE TEACHER TRAINEES

Miss E. Cooper - Squirrel Class (Y2)
Miss N. Dhanoa - Maple Class (Y5)
Miss C. Hall - Rabbit Class (Y1)

NEXT STEPS ALTERNATIVE LEARNING PROVISION

Mrs N. Teakle - Next Steps manager
Mr I. Brown - Behaviour support assistant
Mr A. Bumpus - Behaviour support assistant
Mrs A. Danyi - Behaviour support assistant
Mrs S. Stones - Behaviour support assistant
Mrs L. Woodman - Behaviour support assistant

SUPPORT TEACHERS

Mrs A. Jablonska-Ullah
Mr I. Patterson

COVER SUPERVISORS

Mr M. Hall
Mr R. Impey
Mrs E. Jagoe
Miss K. Joseph
Mr H. Khan
Mrs S. Newman
Mrs N. Shah

HIGHER LEVEL TEACHING ASSISTANTS

Mrs S. Wilkinson

EARLY YEARS TEACHING ASSISTANTS

Miss L. Bowyer
Miss E. Green
Mrs D. Hodges
Mrs M. Iaz
Miss V. Krova
Mrs S. Nanton
Mrs A. Torrie
Miss C. Young

TEACHING ASSISTANTS

Miss F. Begum
Mrs R. Begum
Mrs S. Begum
Mrs C. Bowkett
Mrs J. Bradley
Miss R. Brennan
Miss H. Briscombe
Miss C. Charman
Mrs K. Choudhury
Mrs S. Choudhury
Miss T. Cook
Mrs W. Fitzpatrick
Miss T. Gardner
Mrs P. Glendenning
Mrs S. Habib
Mrs S. Habbib
Mrs S. Hanif
Mr M. Hatton
Mrs E. Hussain
Mrs L. Hykaj
Miss M. Hykaj
Mrs S. Impey
Mrs P. Inch
Mrs N. Jerbi
Miss A. Khan
Ms J. Majdecka
Mr N. Miah
Mrs S. Moula
Mrs M. Orobosa-Ogbeide
Mrs E. Prince
Mrs S. Ravey
Miss K. Ryan
Mrs K. Scott
Miss I. Shazadi
Miss A. Simpson
Ms M. Stoll
Mrs K. Symondson
Mrs J. Wright
Miss A. Yavas
Mrs S. Young
Mrs S. Young
Ms L. Yule

SPORTS

Mr D. Chaplen - Sports Manager
Mr T. Campbell - PE Instructor
Mr J. Horton - PE Instructor

CREATIVE ARTS

Mr T. Green - Creative Arts Manager

ADMINISTRATION SUPPORT STAFF

Mrs L. Bage - Receptionist
Ms S. Barboteu - Finance Assistant
Mrs J. Bartley - HR Manager
Miss F. Begum - Attendance and Admissions
Mrs S. Begum - Acting Office Manager
Mrs K. Farrell - PA to the Senior Leadership Team
Miss S. Gonsalves - Safeguarding Officer
Mrs N. Noble - Well-being Officer
Miss K. Ryan - Receptionist
Mrs A. Sullivan - Administrative Assistant
Mrs M. West - Bursar

ICT SUPPORT STAFF

Mr P. Davidson - ICT Manager
Mr S. Ali - ICT Technician
Mr L. Lee - ICT Teaching Assistant

AFTER SCHOOL AND BREAKFAST CLUBS

Mrs W. Fitzpatrick - ASC Co-ordinator
Mrs K. Scott - ASC Deputy co-ordinator
Mrs T. Dennehy - ASC Assistant
Mrs K. Choudhury - ASC Assistant
Mrs J. Wright - ASC Assistant

FAMILY CENTRE

Mrs S. Hanif - Family Worker

MID-DAY SUPERVISORY ASSISTANTS

Mrs C. O'Brien - Senior MDSA
Mrs K. Scott - Senior MDSA
Mrs L. Armstrong
Mrs H. Begum
Mrs A. Brown
Mrs I. Czeropska
Mrs S. Huq
Mrs T. James
Mrs N. Khan
Mrs N. Khatun
Mrs S. Khatun
Ms S. Malik
Mrs D. Mason
Mrs K. Murray
Mrs I. Wheeler

PREMISES STAFF

Mr C. Evans - Premises Manager
Mr S. Halfpenny - Assistant site agent
Mrs S. Begum - Cleaner
Mrs B. Kaur - Cleaner
Ms S. Malik - Cleaner
Mrs F. Poptani - Cleaner
Mrs B. Tariq - Cleaner
Mrs K. Tariq - Cleaner

CATERING STAFF

To be confirmed...

OTHER VISITING STAFF

Mrs T. Hayward - Counsellor
Miss G. King - Therapist
Mr P. Knight - Guitar/Ukulele tutor
Ms E. Parrott - Violin tutor
Mrs E. Rees-Jones - Music therapist
Mrs C. Ridout - Cello tutor
Mr S. Router - Brass tutor
Ms K. Watson - Choir leader